مجموعه‌های غذایی / کترینگ

مجموعه‌های غذایی / کترینگ

سیوا راهکارهای ویژه‌ای برای مدیریت و راهبری مجموعه‌های غذایی و کترینگ‌ها ارائه می‌دهد. هریک از این راهکارها بر اساس سال‌ها تجربه ما در این‌ حوزه تدوین و طراحی گردیده و با به‌کارگیری آن‌ها دغدغه‌های اساسی این صنف کاملاً برطرف خواهد گردید.

برخی‌ از ویژگی‌های مرتبط با این راهکار عبارتند از:

 • صدور صورتحساب فروش با سرعت بسیار بالا بدون نیاز به موس و بارکد خوان
 •  امکان تفکیک و صدور فاکتور بر اساس مشتریان حضوری، تلفنی، اشتراکی و پرسنل و قیمت‌گذاری هر غذا به تفکیک گروه‌های فوق
 • امکان ثبت‌نام و اشتراک‌‌دهی مراجعین در باشگاه مشتریان در هنگام صدور فاکتور با سرعت زیاد و بدون نیاز به‌صرف زمان زیاد
 • ارتباط یکپارچه با نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) جهت حفظ و تداوم ارتباط و رضایت‌مندی مشتریان
 • مرتبط نمودن مادول مدیریت تماس تلفنی با بخش فروش به‌منظور شناسایی مشتریان تلفنی در هنگام برقراری تماس و ثبت مشخصات و فایل صوتی تماس در پرونده مشتری و صدور فاکتور بدون نیاز به شناسایی آن‌ها توسط کاربر
 • امکان سفارش گیری از مشتریان و نگه‌داری سفارش آن‌ها در پنل فروش برای نهایی نمودن آن پس از حضور مشتری
 • امکان تعریف چاپگرهای متعدد برای هر صندوق جهت چاپ فیش در محل صندوق، آشپزخانه و محل تحویل غذا

 • وجود پنل منحصربه‌فرد کنترل و تحویل غذا. این پنل ابزار کارآمدی برای مدیریت آماده‌سازی و تحویل غذا می‌باشد که پنجرۀ آن شامل چندین ستون می‌باشد. پس از دریافت سفارش غذا توسط صندوق، فیش مربوطه به‌صورت الکترونیکی به ستون اول این پنل منتقل و به آمار غذایی که قسمت تحویل بایستی آماده نماید، اضافه می‌گردد. مسئول تحویل غذا می‌تواند فیش‌های الکترونیکی را به ستون در حال پخت منتقل نموده و پس از آماده شدن غذا آن را از ستون در حال پخت به ستون آماده تحویل انتقال دهد. وضعیت کلیه فیش‌های موجود در ستون‌های این پنل توسط صفحه‌نمایش به مشتریان اطلاع‌رسانی می‌شود و از این طریق مراجعین می‌توانند مراحل آماده‌سازی غذای خود را رهگیری و مشاهده نمایند. با ‌کارگیری این پنل، بخش تحویل و آماده‌سازی غذا کاملاً مکانیزه گردیده و به فیش‌های کاغذی نیاز نخواهد داشت.
 •  پنل اعلام قیمت و مدیریت صف. این پنل بر روی یک صفحه‌نمایش بزرگ در محل انتظار مشتریان نمایش داده‌ می‌شود که شامل چندین بخش به شرح زیر می‌باشد:

ـ  لیست قیمت طبقه‌بندی‌شده غذاها که اطلاعات آن به‌صورت آنلاین از بانک اطلاعاتی غذاها دریافت و نمایش داده ‌می‌شود و با تغییر قیمت و یا حذف و اضافه یک غذا در نرم‌افزار فروش، اطلاعات لیست غذاها در این بخش به‌صورت اتوماتیک به‌روز می‌گردد.

ـ  بخش نمایش وضعیت صف که در آن شماره فیش هر مشتری که غذای وی آماده است جهت اطلاع‌رسانی به وی نمایش داده‌شده و شماره فیش مشتریانی که قبلاً شماره آن‌ها اعلام‌شده و هنوز غذای خود را تحویل نگرفته‌اند نیز نمایش داده‌ می‌شود.  

 ـ  بخش تبلیغات مجموعه شامل آرم و جملات تبلیغاتی

 • امکان فعال‌سازی مدیریت پروموشن در بخش فروش باقابلیت تعریف انواع پروموشن‌های تخفیفی، حجمی، امتیازی و غیره و اطلاع‌رسانی به مشترکین مجموعه از طریق پیامک جهت افزایش حجم فروش
 • امکان مدیریت مرکزی شعب و مراکز فروش با پراکندگی جغرافیایی گسترده. این قابلیت برای مجموعه‌های غذایی زنجیره‌ای که در نقاط مختلف شهر یا کشور پراکنده هستند بسیار کاربرد دارد. هر فروشگاه می‌تواند درحالی‌که به‌صورت مستقل به فعالیت و ارائه غذا ادامه می‌دهد به‌صورت آنلاین یا آفلاین به دفتر مرکزی متصل بوده و با بانک اطلاعاتی مرکزی تبادل داده نماید که درنتیجه آن، کل مجموعه به‌صورت یکپارچه و یکنواخت عمل نموده و مدیران میانی و ارشد مجموعه قادر خواهند بود وضعیت فروش، حسابداری و انبارداری تمامی شعب و فروشگاه‌ها را به‌صورت تفکیکی و تلفیقی در اختیار داشته باشند.
 • فعال‌سازی قابلیت برنامه‌ریزی تولید در بخش فروش جهت به‌روزرسانی اتوماتیک وضعیت و موجودی مواد اولیه. در این امکان در ابتدا ترکیب ساخت هر غذا شامل نوع و میزان مواد اولیه تشکیل‌دهنده آن در جداول مربوطه ثبت می‌گردد. در هنگام صدور صورتحساب فروش غذا، سیوا بر اساس جدول ترکیب ساخت هر غذا نسبت به محاسبه و کسر نمودن مواد اولیه غذاهای موجود در فیش از موجودی انبار به‌صورت اتوماتیک اقدام می‌نماید. بدین ترتیب با فروش هر پرس غذا، سیوا به‌صورت هوشمند موجودی مواد تشکیل‌دهنده آن غذا را با صدور اتوماتیک حواله مواد اولیه به‌روز می‌نماید.